Zespół Żłobków Miejskich w Słupsku

Logo FUNDACJA

Pragniemy Państwu przedstawić „Salę Doświadczeń Świata”, która powstała dzięki pomysłowi, naszej wspaniałej pielęgniarki i opiekunki dziecięcej, Pani Anny Kila, oraz dzięki wsparciu Fundacji Rosa.

Pomysł stworzenia "Sali Doświadczeń Świata" powstał, ponieważ dostrzegamy potrzebę wspierania naszych dzieci. Pragniemy umożliwić im pełny rozwój psychofizyczny, dzięki któremu poznają i nauczą się korzystać  z możliwości i zdolności, które już posiadają.
Sala Doświadczeń Świata jest to specjalnie wyodrębnione pomieszczenie wyposażone w urządzenia stymulujące rozwój zmysłów.

Głównym celem organizowania tego typu sali jest stworzenie możliwości odbierania nowych bodźców, wzbogacanie doświadczeń oraz miłe spędzanie czasu w atmosferze pełnego relaksu.
Nasz żłobek jest placówką ,która również udostępnia swoją ofertę edukacyjną dzieciom z określonymi deficytami rozwojowymi. Niepełnosprawna osoba w Sali Doświadczania Świata posiada wolność wyboru tych bodźców, które dla niego są stymulujące.

Bezpieczne i wygodne pomieszczenie jest tu podstawą, która pobudza zmysły, poprzez muzykę, efekty świetlne i łagodne wibrację. 

 

Informujemy, że niebawem zostanie zorganizowane oficjalne otwarcie wraz z oddaniem do użytku Sali Doświadczania Sali. 

Galeria zdjęć z przygotowywania Sali - montaż urządzeń 

Galeria zdjęć I -